MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

26 IV 2017r. w SP nr 5 w Oławie odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas V. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Marcinów oraz Ireneusz Żurawski. Konkurs drużynowy składał się z 2 części (pisemnej i ustnej). Zajęliśmy w rozgrywkach III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

IMG 1309   IMG 1313   IMG 1311

Serdecznie gratulujemy !!!

MIEDZYSZKOLNY KONKURS BAŚNIOWY

Tajemne przejścia, sezamu bramy,
dzielnych rycerzy, zaklęty czas.
Wszystko jak dawniej, jak w bajkach mamy,
gdy wielki spokój otaczał nas.
Weź mnie ze sobą, do kraju baśni,
pójdę za Tobą, gdy szepniesz zaśnij...

IMG 13866 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Baśniowego dla uczniów z oławskich szkół podstawowych. Jak zwykle miała formę turnieju – każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Krajewska, Przemysław Królicki, Jakub Lechowicz.

IMG 1391Zwycięzcami tegorocznych zmagań zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie (Natalia Gallus, Julia Gogola, Weronika Golańska).

************

Szkolny konkurs "Mam Talent"

5.04.2017 r. w naszej szkole odbył się I konkurs  „Mam Talent”. O tytuł najbardziej uzdolnionego ucznia ubiegało się 19 osób z klas I-III.

nadine

13 edycja DBI „Razem zmieniamy Internet na lepsze”dbi

10 lutego 2017 r w szkole Podstawowej nr 2 w Oławie rozpoczęła się akcja związana z bezpieczeństwem w sieci. Tego dnia w sali gimnastycznej odbył się apel szkolny przygotowany przez uczniów klasy III d wspólnie z wychowawcą i rodzicami. Omówiono zasady bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych, korzystania z Internetu według netykiety internetowej oraz strażnik miejski przeprowadził prelekcję podsumowującą powyższy temat.

DSC00671 001   DSC00674 001   DSC00673 001

Pierwszy Dzień Wiosny

Długo czekaliśmy na koniec zimy, na cieplejsze i słoneczne dni. Wreszcie, 21 marca, nadszedł pierwszy dzień wiosny. W naszej szkole upłynął on pod hasłem "Witamy wiosnę pisoenką".

DSC00597     DSC00599     DSC00603

Światowy Dzień Wody

20170322 130700  22 marca w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Wody. Klasa Oc zaprosiła starszych kolegów z klasy IIIe na ciekawe doświadczenie, w którym można było zobaczyć zjawisko dyfuzji cieczy. Uczniowie wymieniali się wiedzą dotyczącą obiegu wody w przyrodzie oraz konieczności oszczędzania wody. Dzieci po rozwiązaniu krzyżówki o wodzie otrzymały odznakę "Przyjaciela Wody".

20170322 095928   20170322 103614   20170322 105056

Szkolny Konkurs Recytatorski

22.03.2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas IV - VI.
Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie utwór ( poezja i poezja śpiewana ).

XXXX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej straz
"Młodzież Zapobiega Pożarom"

9 marca br. w sali Rycerskiej Urzędu Miasta w Oławie zorganizowany został konkurs wiedzy pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.
W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły Patrycja Narolska, Maja Słabicka i Michał Marcinów. Każdy z uczestników konkursu miał do rozwiązania test z zakresu p. poż. Do finału ustnego awansowała nasza uczennica Patrycja Narolska, która zajęła II miejsce w konkursie i będzie reprezentować nasze miasto w finale powiatowym.
   Patronem honorowym eliminacji był Burmistrz Miasta Oława, który ufundował nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wręczenia nagród i dyplomów dla finalistów konkursu dokonali: Wiceburmistrz miasta Oława Małgorzata Pasierbowicz oraz Z-ca Komendanta Powiatowego bryg. mgr inż. Piotr Znamirowski oraz Prezes Zarządu Powiatowego OSP dh Mariusz Madejski.

ppoz1       ppoz2

image002

W dniu 28.02.2017 r. na hali sportowej  SP 8 w Oławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt „czwórek” klas szóstych.
Nasze dziewczęta  zajęły II miejsce.

tn swietlica2

Smacznie, zdrowo i kolorowo w świetlicy szkolnej

image001

W dniu 10.02.2017 r. na naszej sali gimnastycznej odbył się turniej noworoczny klas piątych w mini siatkówce dziewcząt i chłopców „4 /4”.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Pierwszy set na pomniejszonych boiskach grały dziewczęta, a drugi chłopcy, punkty sumowano. Poziom gry był wyrównany. Zawody sędziowała uczennica klasy 6a Paulina Bień.

Zawody zorganizowały i sędziowały Renata Bartkiewicz i Ela Krzyśków.

Wyniki turnieju:

1 miejsce – klasa 5a

2 miejsce – klasa 5b

3 miejsce – klasa 5d

4 miejsce – klasa 5c

5a-5b 23:22 5d-5c 35:15
5a-5c 29:15 5d-5b 21:26
5b-5c 20:27 5d-5a 21:24

image002

W dniu 10.02.2017 r. na naszej sali gimnastycznej odbył się

turniej noworoczny klas czwartych w „ZBIJAKA”.

Zawody sędziował uczeń klasy 5 a Michał Marcinów.

Zawody zorganizowały E. Krzyśków i R. Bartkiewicz

Wyniki turnieju:

1 miejsce – klasa 4b
             2 miejsce – klasa 4a

TYDZIEŃ W KRAINIE MITOLOGII

W dniach 06-09. 02. 2017r. odbył się w naszej szkole Tydzień Mitologiczny dla uczniów klas V.
    W poniedziałek uczniowie pisali test z wiedzy o mitach, we wtorek dyktando mitologiczne.
    W środę odbył się międzyklasowy konkurs na największą liczbę przebranych osób za postacie mitologiczne. W tym dniu komisja rozstrzygnęła konkurs na najciekawszy collage mitologiczny.
    W czwartek odbył się Wielki Turniej Mitologiczny na sali gimnastycznej. Drużyny klas V rywalizowały między sobą o tytuł mistrza mitologii. Klasy gorąco dopingowały swoje drużyny.

**********

Dnia 01.02.201DSC002336r. laureaci klasowych konkursów recytatorskich z klas młodszych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim klas I – III.

strona 1/ strona 2/ strona 3/ strona 4/ strona 5/ strona 6/ strona 7/ strona 8/ strona 9/