SP 2 Oława

Archiwum

Poznajemy ciekawe zawody - żołnierz

20181214 095017       14 grudnia   złożyli nam wizytę   niecodzienni goście. Byli to żołnierze żandarmerii wojskowej.   Przybliżyli oni dzieciom pracę żołnierza; opowiedzieli   o swojej pracy   oraz   pokazali różnorodne narzędzia pomocne w ich służbie. Każdy mógł obejrzeć, dotknąć a nawet przymierzyć między innymi kamizelki, maski przeciwgazowe, hełmy, niektóre rodzaje broni.   Ogromną   frajdę sprawiło oglądanie wnętrza radiowozu żandarmerii.   Po skończonej wizycie   wielu chłopców   postanowiło   zdobyć ten ciekawy zawód.

      Zapraszamy do galerii >>>


20181207 093157    Mikołajki

       7 grudnia do dzieci zawitał   długo wyczekiwany Święty   Mikołaj. Radości było co niemiara, gdyż przyniósł cały wór prezentów. Dzieci   odwdzięczyły się piosenką i wierszykami. Oczywiście poprosiły gościa, aby odwiedził nas za rok.

    Zapraszamy do galerii >>>


20181016 100536      Miesiąc październik to czas pięknej jesieni. Grupy przedszkolne korzystając z uroków tej pory roku , a także ze sprzyjającej, słonecznej pogody ……… października udały się na spotkanie jesieni do miejskiego parku. Tam w otoczeniu starych i młodych drzew dzieci wypatrywały pierwszych oznak jesieni. Kasztany i żołędzie zagrzebane w dywanach z barwnych liści szybko trafiały do zabranych ze sobą koszy. Wsłuchiwaliśmy się też w odgłosy ptaków, które postanowiły nie odlatywać do ciepłych krajów. Nie brakowało również dobrej zabawy. Były rzuty do celu, biegi slalomem pomiędzy drzewami, a na koniec wspaniała rozrywka na pobliskim placu zabaw. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni.  

    Zapraszamy do galerii >>>


Dzień Kropki20180914 104624

      W dniu20180914 092833 15 września 2018 r. w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B przyłączyły się do szkolnych obchodów Międzynarodowy Dzień Kropki.   Przedszkolaki wykazywały swoją kreatywność i pomysłowość projektując kropki i ozdabiając je wybranymi przez siebie technikami. Wykonywały także „kropkowe” dekoracje w sali. Świetnie się bawiły wykonując w grupach kolorowe „bąble”, kwiatki dla kropki oraz inne kreatywne działania rozwijające sprawność manualną. Dziecięce prace zostały wyeksponowane na grupowych wystawkach. To był bardzo kolorowy i wesoły dzień.

 Zapraszamy do galerii >>>