SP 2 Oława

II FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

    18.11. 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się II Forum Samorządów Uczniowskich pod hasłem: „Oława – miasto przyjazne dzieciom”. Wzięli w nim udział przedstawiciele Samorządów Uczniowskich dsc09753wszystkich oławskich szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowały: Natalia Winogradow, Paulina Kus, Natalia Wituszyńska oraz Jaśmina Mądrzyk.

Więcej ...
 
    We wtorek 22.11.2016 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie wzięły udział w konkursie plastycznym "JESTEŚ Z NAMI", zorganizowanym przez nauczycieli klas integracyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Oławie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Klas I – Anna Zygmunt, Szymon Ciupa
Klas II – Lena Antczak, Nikola Salwach
Klas III – Hanna Terlecka, Nikola Olejnik
    Dzieci obejrzały przedstawienie „O Ali, kocie i malowaniu na płocie”. Następnie wykonały prace plastyczne techniką collage. Wśród uczniów klas III, uczennica naszej szkoły – Hanna Terlecka – zdobyła I miejsce.
 Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i słodyczami. Chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych z dziećmi z oławskich szkół.
 
Dnia 17 listopada w naszej szkole odbył się apel promujący czytelnictwo.

img 3947Na zaproszenie pań bibliotekarek na imprezę przybyli uczniowie klas 5 i 6 wraz z wychowawcami.

Apel rozpoczął się spotem reklamowym i piosenką „Cała Polska czyta dzieciom”. Tę i inne piosenki wykonały dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej.

Więcej ..
 

W dniach 14 – 21 listopada 2016 r. w naszej szkole odbędzie się TYDZIEŃ PRAW DIECKA, w czasie którego na lekcjach nauczyciele będą poruszali różne aspekty życia dzieci w Polsce jak i innych krajach. Zbiegło się to również z Ogólnopolski Dniem Praw Dziecka, którego w tym roku gospodarzem będzie miasto Brzeg.

prawa

zobacz naszą galerię

 

 

Festiwal Pieśni Patriotycznej

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Jest to dzień szczególny, gdyż przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są czymś trwałym, tylko czymś danym, co należy pielęgnować.dn

Więcej ...

 

 "Mały Mistrz" - spotaknie z Rafałem Omelko

Wdniu 28 października 2016 r., gościliśmy w Naszej Szkole olimpijczyka z Rio - Rafała Omelko. Sportowiec jest ambasadorem projektu "Mały Mistrz" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program „Mały Mistrz” skierowany jest do uczniów z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy, zdrowego stylu życia. Więcej ...

 

ŚNIADANIE DAJE MOC sniadanie

Uczniowie klas 0-III uczestniczyli dnia 8 listopada 2016 r. w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”!.
W tym dniu każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała uroczyste śniadanie. Uczniowie pięknie przygotowali stoliki oraz przynieśli produkty, z których zrobili zdrowe i kolorowe posiłki. Dzieci stworzyły różnorodne zestawy śniadaniowe używając owoców, warzyw, pieczywa jasnego i ciemnego oraz produktów mlecznych. Wśród napojów przeważały soki owocowe, woda oraz herbatki.

Więcej ...

strona 1/ strona 2/ strona 3/ strona 4/ strona 5/ strona 6/ strona 7/ strona 8/ strona 9/

 

/powrót/