SP 2 Oława

zDolny Ślązaczek 2016 - eliminacje szkolne

 tn zd      XIV Dolnośląski Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

tn JA    II Dolnośląski Konkurs Języka Angielskiego

IMG 20161118 135342

Kacper Bogus z klasy 5c wziął udział w powiatowych eliminacjach konkursu Zdolny Ślązaczek 2016.

************

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września. Święto jest poniekąd odpowiedzią na marcowy Dzień Kobiet. W Dzień Chłopaka dziewczynki przygotowują dla swoich kolegów drobne upominki, organizowane są zabawy i konkursy. Na świecie to święto jest obchodzone w różnych terminach. W klasie I b tego dnia nie brakowało atrakcji.; były konkursy przygotowane przez dziewczynki z pomocą wychowawcy klasy Pani Moniki Mączyńskiej, tańce jak również dziewczynki wręczyły słodkie niespodzianki. Na koniec wybraliśmy Dżentelmena klasy.

zobacz galerię
 ************

8 listopada po raz kolejny w naszej szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania. Do tego ważnego momentu dzieci przygotowywały się aktywnie uczestnicząc w zajęciach praktycznych obrazujących 12 zasad zdrowego odżywiania. Później wychowawcy klasy 1 a Pani Mariola Matusiak i 1 b Monika Mączyńska przygotowały dla dzieci smaczne i zdrowe śniadanie. Uczestniczyła w nim Pani dyrektor Anna Kukowska. Tego dnia każdy pierwszoklasista mógł zjeść poranny posiłek i przekonać się o tym, jak ważne jest śniadanie. Na koniec dzieci z rąk Pani Dyrektor otrzymały certyfikaty udziału w akcji „Śniadanie daje moc”

zobacz naszą galerię
 ************

     14 października 2016 roku miało miejsce ważne wydarzenie – pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Uroczystość poprowadziła wychowawczyni klasy 1 b Pani Monika Mączyńska. Dzień ten uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie starszych klas z wychowawcami.
    Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie zaśpiewali piosenkę „Pierwszaczek” oraz wyrecytowali wiersze. Wszyscy spisali się „na medal”.
   Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie.
    Następnie każde dziecko zostało przyjęte przez Panią wiceburmistrz Małgorzatę Pasierbowicz oraz Pana Dyrektora do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem.
   Żaczki – pierwszaczki były bardzo zadowolone i miło zaskoczone podarunkami jakie otrzymali w postaci słowników ortograficznych i życzeniami sukcesów.
Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

 

strona 1/ strona 2/ strona 3/ strona 4/ strona 5/ strona 6/ strona 7/ strona 8/ strona 9/