SP 2 Oława

Tydzień w ogrodzie wartości

W dniach od 21 do 25 listopada 2016r. odbył się Tydzień w ogrodzie wartości – akcja polonistyczna dla uczniów klas szóstych.

            wartosciTegoroczna edycja akcji była poświęcona pięciu wartościom, którym odpowiadały poszczególne kwiaty: życzliwość - stokrotka; rodzina - konwalia, pasja-tulipan, miłość - róża i przyjaźń - słonecznik. Mieli do wykonania szereg zadań: w poniedziałek (21.11) wzięli udział w dydaktycznej grze terenowej Stokrotka ; we wtorek (22.11) pisali opowiadanie W rodzinie bywa zabawnie i wesoło; w środę (23.11) tworzyli kolaż Nasze pasje, w czwartek (24.11) tworzyli żywą rzeźbę Miłość; w piątek (25.11) czytali młodszym kolegom historie o misiach z okazji Dnia pluszowego misia.

W poniedziałek (28.11) nastąpiło podsumowanie akcji i wręczenie nagród.

            Wyniki w poszczególnych kategoriach:

wartosci1  wartosci2

Gra terenowa Stokrotka:

I m. Pulina Madej, Patrycja Narolska, Sebastian Bednarczyk, Józef Peregudowski (6b)

II m. Maja Bartkiewicz, Paulina Bień, Kamil Kabacik, Wojciech Kubiak (6a); Nikola Fuławka, Maja Słabicka; Natalia Winogradow, Aleksander Luchynskyi (6b); Zofia Kołodziej, Martyna Ławniczak, Patryk Klimczak (6b); Kinga Adamska, Amelia Kozińska, Krzysztof Karaś, Patryk Siręga (6c)

III m. Wiktoria Lipińska, Aleksandra Radomska, Dominik Pieróg, Maksymilian Szewczyk.

Opowiadanie W rodzinie bywa zabawnie i wesoło:

I m. Aleksandra Kliszczak 6c

II m. Krzysztof Karaś 6c

III m. Martyna Ławniczak 6b

Kolaż:

I m . 6b

II m. 6a i 6c

wartosci3

wartosci4

Misiow czytadełka:

6a- I gr.: Maja Bartkiewicz, Kaja Kościuk, Oliwia Sałek; II gr. Hanna Kalka, Paulina Kus, Wojciech Kubiak;

6b- I gr.: Nikola Fuławka, Maja Słabicka, Dominika Szarf; II gr. Zofia Kołodziej, Paulina Madej, Patrycja Narolska, Maksymilian Szewczyk; III gr. Konrad Bator; Marek Struś, Jakub Świerzko;

6c – I gwartosci5r.: Dominik Juźków; Mateusz Grabowski; Maja Pilarek; Klaudia Ożga; Amelia Kozińska, Oliwia Krasik; II gr. Aleksandra Kliszczak, Weronika Wierzbicka, Martin Suszek, Mateusz Widła,Paweł Pępkowski, Kaspar Zajęcki Nazar Havrylowych; III gr. Krzysztof Karaś, P

Nagrody w konkursach ufundowała Rada Rodziców. Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji szkoły oraz wychowawcom i nauczycielom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Joanna Kowalczyk

Teresa Lis