SP 2 Oława
 Konkurs czytelniczy dla klas III rozstrzygnięty!!!

Dnia 2 lutego 2017r odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy dla klas III „Znam lektury”. Rywalizowały ze sobą drużyny z trzech klas III-a,b i c. Dzieci miały do wykonania 4 zadania dotyczące lektury „Oto jest Kasia”: krzyżówkę, historyjkę, tworzenie słów oraz pracę plastyczną dotyczącą najciekawszego wydarzenia w lekturze.

konkurs

Więcej >>>>

 ************

tenissto

  W dniu 31.01.2017 r. w SP nr 8 w Oławie odbyły się zawody międzyszkolne w tenisie stołowym. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt. Opiekunem drużyny była E.Krzyśków.

Bruno Jakubowicz kl.6c

Jan Buchowski kl.5a

Olivier Stadnik kl. 6a

Natalia Winogradow kl.6b

Ola Radomska kl.6b

Paulina Kus kl.6a

 tensto1   tenissto2

***********
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce klasa piątych

  W dniu 26.01.2017 r. na hali sportowej w Oławie odbyły się rozgrywki międzyszkolne w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt „ trójek” KLAS PIĄTYCH.
Nasze dziewczęta i chłopcy zajęli III miejsce.
Opiekunami drużyn były Renata Bartkiewicz i Ela Krzyśków.

siattkadz3  siatkach3


więcej

************
Turniej Klas Drugich ,,Mistrzowie przepisów drogowych”

     19 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się Turniej Klas Drugich pod hasłem ,,Mistrzowie przepisów drogowych” zorganizowany przez nauczycielki klas I - III- Bożenę Duziak i Beatę Pętal. Do turnieju przystąpili uczniowie wyłonieni na drodze eliminacji klasowych.
Poszczególne klasy reprezentowali:
2a – Hanna Dacek i Olaf Kaliszewski
2b - Bartosz Brzeziński i Hubert Pinkosz
2c - Adrian Miszczak i Radosław Mucha
2d – Łukasz Pozorski i Witold Wojcieszko
2e – Nikodem Chowaniak i Adrian Obrzut
Uczniowie drużynowo zmagali się z zadaniami o bardzo zróżnicowanych formach aktywności. Były krzyżówki, zagadki, puzzle, kolorowanki, zadania zamknięte itp.
W powyższych konkurencjach drużyny zajęły następujące pozycje:
I miejsce - klasa 2a
II miejsce – klasa 2c
III miejsce – klasa 2b i 2e ( z taką samą liczbą punktów)
IV miejsce – klasa 2d

DSC00061
Uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a wręczył je dyrektor szkoły Wiesław Jagodziński gratulując jednocześnie osiągnięć w dziedzinie troski o bezpieczeństwo w ruchu ulicznym i znajomości przepisów drogowych. Gratulacje składają również organizatorki turnieju.

galeria zdjęć >>>

************

Ach, cóż to był za bal…DSC00125

      24 stycznia 2017 r. odbył się w naszej szkole Karnawałowy Bal Przebierańców klas 1-3 oraz oddziałow przedszkolnych. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory, co miało wróżyć dobrą zabawę.
Na sali pojawiło się wiele bajkowych postaci. Przybyły wróżki, książęta, wojownicy, roboty i różne zwierzątka.

 

DSC00109  DSC00112  DSC00145   DSC00168

galeria zdjęć >>>

************

Jasełka w naszej szkole    

DSC00021      Przedstawienie jasełkowe przygotowywane i wystawiane przez uczniów naszej szkoły to już tradycja i duże przedsięwzięcie. Nie inaczej było w tym roku: 18 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w pięknej udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor Wiesław Jagodziński, Pani Wicedyrektor Anna Kukowska, rodzice i dziadkowie, którym dedykowaliśmy ten występ. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzona publiczność w świąteczny nastrój. O chwile zadumy i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy z klas szóstych i wokaliści z klasy II „e”. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciatka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatały pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki. Puenta biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły i grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory, (…)”

    Nad całością przedsięwzięcia tego wieczoru czuwały panie: Katarzyna Steblewska i Anna Harań, a piękne dekoracje powstały dzięki paniom: Aleksandrze Żukiewicz i Marii Domańskiej

DSC00030   DSC00044  DSC00050  DSC00053

galeria zdjęć >>>

************
plakat
************
strona 1/ strona 2/ strona 3/ strona 4/ strona 5/ strona 6/ strona 7/ strona 8/ strona 9/


powrót >>>