SP 2 Oława
"Mały Mistrz" - spotkanie z Rafałem Omelko
mmWdniu 28 października 2016 r., gościliśmy w Naszej Szkole olimpijczyka z Rio - Rafała Omelko. Sportowiec jest ambasadorem projektu "Mały Mistrz" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program „Mały Mistrz” skierowany jest do uczniów z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy, zdrowego stylu życia. Polski lekkoatleta specjalizuje się w biegu na 400m oraz biegu na 400m przez płotki. Wielokrotny medalista, zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy 2016 w Amsterdamie w sztafecie 4x400m, srebrny medal na Halowych Mistrzostwa Europy 2015 w Pradze w sztafecie 4x400m oraz brązowy medal w biegu na 400m. Rafał Omelko opowiedział o swoim życiu, zamiłowaniu do lekkoatletyki jak również ciężkich treningach, które owocowały miejscem na podium. Na koniec spotkania uczniowie mogli zadać pytania naszemu gościowi i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie zainspirowało przyszłych lekkoatletów. Panu Rafałowi życzymy dalszych sukcesów.
mistrz2016
Zapraszamy do naszej galerii.