SP 2 Oława
 LogoMaja SP2

     Dnia 02.12.2016r. komisja konkursowa w składzie: Anna Dalecka, Anna Kozera i Beata Narolska oceniły prace, które zostały przygotowane na  konkurs pt. „Logo Szkoły” związany z obchodami 70 lecia naszej szkoły. Do konkursu przystąpili:  Iga Wojcieszko  kl. 4b, Katarzyna Miszczak  kl.5a, Wiktor Szewczyk  kl. 5c, Kacper Bogus  kl. 5c, Maja Kowalska  kl. 5d, Paweł Witczak  kl. 5d, Paulina Kus kl.6a, Olivier Stadnik  kl.6a. W wyniku głosowania jury wyłoniło zwycięzców: 
I miejsce Maja Kowalska 
II miejsce ex aequo Iga Wojcieszko i Olivier Stadnik. 
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Zaprojektowane loga można obejrzeć na stronie – sp2informatyka.cba.pl

 ************

II Mikołajkowa Gala Sportowa

3 grudnia 2016 r w Hali Sportowej OCKF odbyła się rywalizacja sportowa oławskich szkół.
Po raz drugi zorganizowano współzawodnictwo uczniów klas 1-6. Reprezentacja naszej szkoły zajęła

                  miejsce  mikolaj

DSCN3000

W tym dniu nagrodzono również najlepszych sportowców oławskich szkół podstawowych.
Wiecej ...
************

Kamishibai” spotkanie z teatrem obrazkowym 

            DSC 0114Dnia 28 listopada na zaproszenie pań bibliotekarek gościliśmy w naszej szkole p. Beatę Malentowicz, z biblioteki pedagogicznej we Wrocławiu, która przybliżyła nam historię psa Marudka z udziałem teatrzyku „Kamishibai”.

   Więcej ...
 ************

Podarowaliśmy dzieciom chwilę radości wtedy,

gdy się boją lub potrzebują otuchy.

 Dziękujemy!mis

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los chorych dzieci i przyłączyli się do akcji zorganizowanej na terenie naszej szkoły.

mis1

Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Dzięki ofiarności i zaangażowaniu udało się zebrać aż

120 pluszowych misiów

więcej ...

 ***********

Tydzień w ogrodzie wartości.

W dniach od 21 do 25 listopada 2016r. odbył się Tydzień w ogrodzie wartości – akcja polonistyczna dla uczniów klas szóstych.

            Tegoroczna edwartosciycja akcji była poświęcona pięciu wartościom, którym odpowiadały poszczególne kwiaty: życzliwość - stokrotka; rodzina - konwalia, pasja-tulipan, miłość - róża i przyjaźń - słonecznik. Mieli do wykonania szereg zadań: w poniedziałek (21.11) wzięli udział w dydaktycznej grze terenowej Stokrotka ; we wtorek (22.11) pisali opowiadanie W rodzinie bywa zabawnie i wesoło; w środę (23.11) tworzyli kolaż Nasze pasje, w czwartek (24.11) tworzyli żywą rzeźbę Miłość; w piątek (25.11) czytali młodszym kolegom historie o misiach z okazji Dnia pluszowego misia.

Więcej ...

 ************

ŚWIETLICOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

   W środę 23.11.2016r. do świetlicy przybyli bohaterowie z baśni i bajek. Rozpoznaliśmy wśród nich: Śnieżkę, Elzę, Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Pirata, Muszkietera, Wróżkę, Czarownicę, Roszpunkę, Tygryska, Myszkę, a nawet Policjantów.dsc00074

  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodyczami. Następnie wysłuchały bajki pt.: Kurka złotonioska czytanej przez panią bibliotekarkę. Rysowały ulubionych bohaterów bajkowych. Dzieci długo będą pamiętać ten dzień.

zobacz naszą galerię

 

 ************

img1

KONKURS PLASTYCZNY „CZERWONY KRZYŻ ZAWSZE W OBRONIE PRAW DZIECKA”

Uczennica klasy V I bPatrycja Narolska otrzymał w tym konkursie II wyróżnienie w kategorii klas IV – VI. Na konkurs wpłynęło 326 prac. Z okazji 26 lat Konwencji o Prawach Dziecka uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Burmistrza Brzegu. 

Organizator konkursu etap szkolny Beata Narolska - nauczyciel plastyki

 ************

strona 1/ strona 2/ strona 3/ strona 4/ strona 5/ strona 6/ strona 7/ strona 8/ strona 9/


powrót >>>