SP 2 Oława

Kamishibai” spotkanie z teatrem obrazkowym 

            DSC 0114Dnia 28 listopada na zaproszenie pań bibliotekarek gościliśmy w naszej szkole p. Beatę Malentowicz, z biblioteki pedagogicznej we Wrocławiu, która przybliżyła nam historię psa Marudka z udziałem teatrzyku „Kamishibai”.

            Jak podaje Wikipedia- „Kamishibai to teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: sztuka teatralna na papierze. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków i ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai.DSC 0124

Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje książkowe”. Uczniowie biorący udział w zajęciach poznali historyjkę psa Marudka w obrazkach, a następnie sami byli autorami tekstów i ilustracji stworzonych przez siebie historii. 

      Na koniec zaprezentowali na forum własne pomysły zakończenia opowiadania. Historia psa Marudka, napisana przez K. Yamamato, pobudziła dzieci do refleksji na temat przyjaźni, zainteresowań, hobby.W spotkaniu wzięły udział klasy 3a i 3d . W ramach promocji czytelnictwa dnia 12 grudnia będziemy ponownie gościć p. B. Malentowicz w klasach 3b i 3e.
Poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkania czytelniczego.