13 edycja DBI „Razem zmieniamy Internet na lepsze”dbi

10 lutego 2017 r w szkole Podstawowej nr 2 w Oławie rozpoczęła się akcja związana z bezpieczeństwem w sieci. Tego dnia w sali gimnastycznej odbył się apel szkolny przygotowany przez uczniów klasy III d wspólnie z wychowawcą i rodzicami. Omówiono zasady bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych, korzystania z Internetu według netykiety internetowej oraz strażnik miejski przeprowadził prelekcję podsumowującą powyższy temat.

DSC00671 001   DSC00674 001   DSC00673 001

Zaprezentowane zostały także filmy krótkometrażowe w klasach (1a, 1b, 2d, 3a, 3c, 3e) prezentujące skutki niewłaściwego korzystania z Internetu oraz sposoby poradzenia sobie z niebezpieczeństwem na jakie można być narażonym w sieci.
Wychowawcy klas 1 wspólnie z uczniami przygotowali gazetkę ścienną dotyczącą wcześniej poznanych zasad bezpieczeństwa w sieci.