SP 2 Oława

MIEDZYSZKOLNY KONKURS BAŚNIOWY

Tajemne przejścia, sezamu bramy,
dzielnych rycerzy, zaklęty czas.
Wszystko jak dawniej, jak w bajkach mamy,
gdy wielki spokój otaczał nas.
Weź mnie ze sobą, do kraju baśni,
pójdę za Tobą, gdy szepniesz zaśnij...

       IMG 13866 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Baśniowego dla uczniów z oławskich szkół podstawowych. Jak zwykle miała ona formę turnieju – każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna.
Rywalizacja turniejowa utrzymana była, rzecz jasna w konwencji baśniowej – Rybak zaprosił przybyłe baśnie w daleką, pełną przygód podróż, której celem było odnalezienie złotej rybki. Odwiedzano kolejne wyspy – Zatokę Wróżek, Łabędzią Krainę, Olśniewającą Baśniolandię, Trelelandię, Akwen Wzruszeń, Yutulandię, Krainę Pana Kleksa, Andersenową Przystań. Na każdej z nich zdrożonych podróżników witali baśniowi gospodarze, którzy artystycznymi popisami umilali czas i zachęcali do wykonania zadań. Zadaniem uczestników turnieju było dotarcie do złotej rybki poprzez wykonanie dziesięciu różnorodnych zadań – uczniowie mieli, między innymi, napisać plan wydarzeń i sformułować pouczenia. Dzieci miały również stworzyć postać baśniową z powstałego kleksa, wyposażyć ją w przyniesiony rekwizyt i uzasadnić, w jaki sposób szybciej dotrą do złotej rybki; rozpoznać dźwięki; znaleźć baśniowych bohaterów w diagramie, czy wreszcie przedstawić życzenia do złotej rybki. Po tym, jak uczniowie udowodnili, że znają i kochają baśnie, złota rybka postanowiła spełnić wszystkie życzenia.
Wyniki baśniowej rywalizacji:
I m – SP nr 1 – Natalia Gallus, Julia Gogola, Weronika GolańskaIMG 1391
II m – SP nr 5 – Julia Głowacka, Wojciech Kotwica, Mikołaj Michnik
III m – SP nr 8 – Hanna Ciepły, Karina Kopała, Aleksandra Kowalczyk
udział SP nr 4 – Nikola Neter, Julia Parlej, Tymoteusz Dudek
udział SP nr 2 – Aleksandra Krajewska, Przemysław Królicki, Jakub Lechowicz
Organizatorki składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia: Burmistrzowi Miasta Oława – p. Tomaszowi Frishmannowi, Wiceburmistrz – p. Małgorzacie Pasierbowicz; Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 2 – p. Wiesławowi Jagodzińskiemu; Radzie Rodziców przy SP nr 2; p. Aleksandrze Żukiewicz; p. Sabinie Kasperczak, p. Karolinie Mruk, p. Sabinie Krawiec; p. Iwonie Mróz oraz Oławskiej Telewizji Kablowej.

Nad całością i przebiegiem konkursu pracowały panie: Teresa Lis i Joanna Kowalczyk

IMG 1458

galeria zdjęć z konkursu>>>